Usuwamy piegi
Oczywiście zmiany skóry to nic nowego. Cały czas nasze ciało jest narażone na jakieś niewielkie zmiany, które w żaden sposób nie zagrażają naszemu życiu jednak, wpływa to między innymi na wygląd naszego ciała. Czasem nie podoba nam się to tak bardzo, że chcemy zrobić wszystko, aby pozbyć się na przykład piegów. Mogą one pojawiać się na rękach, karku, grzbiecie czy jak u większości na twarzy. Zazwyczaj są one bardzo nieregularne, jeśli chodzi o ich wielkość.
Czasem pieprzyk jest po prostu mało widoczny i nie zwracamy na niego uwagi, lecz w innym przypadku jest on duży i bardzo widoczny co nam osobiście przeszkadza. Piegi najczęściej jaśnieją w porze letniej i co gorsze zaczynają się pojawiać także nowe. Jest to idealna chwila na zastosowanie medycyny estetycznej i pozbycie się niechcianego problemu. Dobre w tym przypadku mogą okazać się peelingi chemiczne, ale właściwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wszystkich dostępnych metod. Wszystko to, co zrobimy będzie, miało wpływ na wygląd naszej skóry tylko tak pozbędziemy się piegów.
Face lifting
Face lifting (inaczej face-lifting lub lifting twarzy; ang. podniesienie twarzy, retusz twarzy) ? potoczne wyrażenie, przejęte z języka angielskiego, które oznacza chirurgiczną korektę twarzy, pozwalająca pozbyć się zbędnego nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. Zabieg może być wykonany jako pełny face lifting, polegający na korekcie twarzy wraz z szyją lub częściowy, polegający wyłącznie na korekcie twarzy w okolicy żuchwy. W celu uzyskania najbardziej satysfakcjonujących rezultatów zabieg często jest łączony z korektą powiek lub nosa. Face lifting nie powstrzymuje procesów starzenia, ale daje efekt znaczącego odmłodzenia, stąd najlepszymi kandydatami do poddania się zabiegowi są osoby w dojrzałym wieku. Liftingiem twarzy zajmuje się chirurgia plastyczna.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Face_lifting_(chirurgia)
Definicja chirurgii plastycznej
Chirurgia plastyczna (kosmetyczna lub estetyczna) ? dziedzina medycyny zajmująca się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Związana ściśle z chirurgią dziecięcą, neurochirurgią, laryngologią, okulistyką, traumatologią, ortopedią oraz równie ważnymi jak fizjologia, patologia, immunologia, rehabilitacja, psychologia, psychiatria.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_plastyczna